Kupię firmę

Kupno zadłużonych spółek i firm z długami

Czy zadłużone spółki mogą liczyć na realną pomoc? Jak najbardziej! Wymaga to jednak współpracy z profesjonalistami. INTRUM INKASO Sp. z o.o. jest jednym z najczęściej wybieranych podmiotów przez osoby rozważające sprzedaż firmy z długami. Jak to możliwe? Już wyjaśniamy!

Jeśli firma zaczyna mieć kłopoty…

Jak wiadomo, prowadzenie własnej działalności to na ogół świetny sposób na generowanie ponadprzeciętnych dochodów. Niektóre spółki odnoszą sukcesy, jeśli świadczą innowacyjne usługi lub podejmują się sprzedaży potrzebnych towarów. Często jednak pochopne decyzje mogą uczynić silną spółkę zadłużoną. Gdy plany naprawcze ze strony właściciela lub zarządu okazują się niewystarczające i firma zmierza prosto w kierunku upadłości, należy rozważyć radykalne kroki. To właśnie sprzedaż zadłużonej firmy okazuje się często najlepszym rozwiązaniem.

INTRUM INKASO Sp. z o.o. działa skutecznie, gdy:

 • przedsiębiorcy chcą zabezpieczyć siebie, swoje nieruchomości oraz majątek innych członków zarządu spółki,
 • likwidacja spółki zdaje się przesądzona, lecz jeszcze nie doszła do skutku,
 • zadłużone firmy nie posiadają środków ani na zobowiązania wobec wierzycieli, jak również na obsługę powstałego zadłużenia,
 • członkowie zarządu nie wiedzą, jak przeprowadzić zadłużoną spółkę przez powstałe trudności,
 • do wspólników dociera informacja, że sprzedaż zadłużonych spółek jest bezpieczną praktyką i warto rozważyć taką ewentualność.

Od czego zacząć?

Jeśli zadłużenie Twojej spółki zaczyna wymykać się spod kontroli i wiesz, że nie obędzie się bez fachowej pomocy, to pierwszym krokiem jest kontakt telefoniczny lub mailowy z naszą firmą. Następny to niezobowiązujące spotkanie, na którym doświadczony ekspert od zadłużonych spółek przedstawia warunki możliwej współpracy. Chcemy wyraźnie zaznaczyć, że wszystkie zaproponowane przez nas działania, niezależnie od tego, czy chodzi o sprzedaż, czy skup spółek, są w pełni zgodne z obowiązującymi przepisami prawa.

Klienci często trafiają do nas w niezwykle prosty sposób. Próbują znaleźć w sieci ogłoszenia z komunikatami typu – kupię:​

 • spółkę zadłużoną,
 • zadłużoną spółkę z oo,
 • zadłużoną spółkę,
 • zadłużoną firmę,
 • firmę z długami,
 • spółkę z długami,
 • kupno zadłużonych firm,

aż znajdują naszą stronę internetową.

Jakie są główne obszary naszej działalności?

 • Oferujemy skup spółek będących w najtrudniejszej sytuacji prawnej: egzekucja komornicza, stan upadłości,
 • prowadzimy sprzedaż spółek prawa handlowego (zazwyczaj w pakietach kontrolnych, często 100% udziałów),
 • zajmujemy się powoływaniem do życia zupełnie nowych podmiotów gospodarczych (bazą są spółki bez płynności finansowej),
 • przeprowadzamy Klientów przez proces likwidacji lub restrukturyzacji lub upadłości spółki,
 • dbamy o dopełnienie formalności w KRS i innych rejestrach,
 • chronimy zleceniodawców przed zbędną odpowiedzialnością prawną,
 • wspieramy biznes przy wszelkich trudnościach wynikających z zobowiązań publicznoprawnych.

Działamy na terenie całej Polski.

Nasze zasady

Do każdego zleceniodawcy podchodzimy indywidualnie, z zachowaniem najwyższych standardów obowiązujących w branży. Mamy świadomość, że sprzedaż spółek zadłużonych to dla przedsiębiorców ogromne wyzwanie i źródło niemałego stresu. Choć dla zarządu niewypłacalnej spółki liczy się przede wszystkim czas, to zależy nam, aby Klient samodzielnie lub razem ze wspólnikami podjął świadomą decyzję. Ważna jest dla nas etyka pracy, transparentność oraz zaufanie w relacji z Klientem.

Dlaczego warto współpracować z INTRUM INKASO Sp. z o.o.?

Gdy dochodzi do sprzedaży spółek z finansowym obciążeniem, naszą rolą jest przejąć obsługę takiego przedsiębiorstwa i uchronić jego dotychczasowych właścicieli od konsekwencji wynikających z obowiązującego prawa. Często bowiem bywa tak, że długi narastają, sądy otrzymują kolejne pozwy, a wierzyciele nie godzą się na żadne ustępstwa i nie zamierzają przystąpić do rozmów. Właśnie w takich momentach nie obędzie się bez wsparcia profesjonalistów.

Przebieg współpracy wygląda następująco:

 1. Jak wspomnieliśmy na początku, wszystko zaczyna się od kontaktu telefonicznego. Na tym etapie masz możliwość wstępnego poznania naszej kultury organizacyjnej i standardów działania.
 2. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, doradca zaprasza Klienta na spotkanie w celu głębszego omówienia sprawy.
 3. Zainteresowany przekazuje nam stosowne dokumenty – niezbędne do sporządzenia oferty.
 4. Specjaliści dokonują pogłębionej analizy – muszą znać skalę długów, bieżących kosztów, wielkość zatrudnienia, przedmiot prowadzonej działalności i nie tylko.
 5. Wysyłamy przedstawicielom spółki zaproszenie do dalszych rozmów w postaci wstępnej propozycji zakupu firmy.
 6. Kolejny krok to pełne zbadanie kondycji prawnej i finansowej przedsiębiorstwa. Zazwyczaj ma ono postać audytu.
 7. Przesyłamy spółce ofertę końcową – uwzględniającą wszystkie dodatkowe zmiany.
 8. W razie uzyskania akceptacji ze strony Klienta dopełniamy wszelkich formalności na drodze notarialnej (przejęcie udziałów i zarządu, który wcześniej otrzymał absolutorium).

Choć cały proces może pozornie wydawać się skomplikowany, wcale taki nie jest – na każdym etapie dbamy o to, by nasi potencjalni zleceniodawcy czuli się pewnie. Potwierdzają to liczne pozytywne opinie, wystawione przez dotychczasowych kontrahentów.

Zaufaj nam

Jeśli zamieściłeś w sieci ofertę z nagłówkiem „sprzedam firmę z długami”, jednak nikt się nie zgłosił, ale znalazłeś nas, to jesteś w najlepszym możliwym miejscu. Sprzedaż spółek to nasza zawodowa codzienność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu możemy mierzyć się nawet z najtrudniejszymi wyzwaniami, dając jednocześnie Klientowi dostęp do pełnej informacji.

Scroll to Top