Postępowanie przedegzekucyjne

Postępowanie przedegzekucyjne

Zobowiązania Twojego dłużnika się nie zmniejszają? Jako wierzyciel masz dość poświęcania swojego czasu, by upominać się o należne Ci pieniądze? Widzisz, że wszelkie zapewnienia o dokonywaniu spłat nie idą w parze z czynami, a dług niebawem może się przedawnić? Czas zatem przeprowadzić postępowanie przedegzekucyjne, w wielu przypadkach niezwykle skuteczne. Na czym dokładnie polega? W jaki sposób nasza firma je realizuje? Kiedy można spodziewać się konkretnych efektów? Wyjaśniamy!

Czym właściwie jest postępowanie przedegzekucyjne?

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że postępowanie przedegzekucyjne, zwane także polubownym, to pierwszy z dwóch etapów procedury windykacji. Za jego rozpoczęcie można uznać najwcześniejsze próby kontaktu z dłużnikiem. Zazwyczaj wierzyciel podejmuje je samodzielnie, ponieważ zakłada, że doszło do nieznacznego przekroczenia terminu, a wymagana należność wkrótce zostanie uregulowana. Niestety, przypomnienia i prośby nie zawsze działają. Wielu przedsiębiorców zgłasza się do Inkaso Online Sp. z o.o. właśnie w tym momencie, ponieważ chcą, aby postępowanie przedegzekucyjne miało jak największe szanse powodzenia.

Wysoka skuteczność? Jak najbardziej!

Nasi specjaliści doskonale wiedzą, jak rozmawiać z dłużnikami. Starają się im uświadomić, że spłata zobowiązania leży przede wszystkim w ich interesie. Rozmowy telefoniczne, kontakt osobisty, propozycje rozłożenia należności na raty – od tego trzeba zacząć. Jeśli osoba zadłużona ma uczciwe intencje, jednak znalazła się w trudnej sytuacji finansowej, rolą firmy windykacyjnej jest znaleźć rozwiązanie zaistniałych okoliczności. Dość często interwencja ze strony Inkaso Online Sp. z o.o., jak i całe postępowanie przedegzekucyjne kończą się właśnie na tym etapie. Wierzyciel przystaje na otrzymywanie wpłat według trójstronnie uzgodnionego harmonogramu, pisemnie zawartej ugody i nie ma konieczności podejmowania dalszych kroków.

Jeśli dłużnik jest nieugięty...

Co w sytuacji, gdy strona zadłużona świadomie unika kontaktu i nie wykazuje dobrej woli? Wówczas do wspomnianych wcześniej działań dochodzi wysyłka przedsądowych wezwań do zapłaty. To jasna informacja, że w razie braku chęci współpracy postępowanie przedegzekucyjne zmieni swój charakter, a z czasem sprawa zostanie skierowana na wokandę. Ważne jest też to, że klienci Inkaso Online Sp. z o.o. mogą liczyć na stałe raporty z aktualnie przeprowadzanych działań. Dla nas transparentność i przejrzyste warunki współpracy to podstawa. W międzyczasie ustalamy również wszelkie okoliczności, które mogą mieć wpływ na zdolność dłużnika do spłaty zobowiązania względem wierzyciela.

Od słów do czynów

Chcesz dokładnie dowiedzieć się, jak pracujemy? Zastanawiasz się, jak wygląda forma rozliczenia za świadczone przez nas usługi? Twój dłużnik robi absolutnie wszystko, aby nie zwrócić Ci pieniędzy i planujesz rozważyć wszelkie dostępne opcje? Skontaktuj się z nami drogą telefoniczną lub mailową. Doradcy Inkaso Online Sp. z o.o. odpowiedzą na Twoje pytania lub zaproponują osobiste spotkanie, gdzie przedstawią optymalne rozwiązania. Cenisz sobie profesjonalizm i konkurencyjne stawki? Jeśli tak, to zapraszamy do kontaktu!

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

tel. nr + 48 452 15 00;  + 48 605 324 976

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Scroll to Top