Windykacja należności (długów)

Windykacja należności (długów)

Kontrahent nie opłaca faktury na czas. Mimo początkowych zapewnień, że wszystko jest pod kontrolą i nastąpiło chwilowe opóźnienie, pieniądze z tytułu przeterminowanej należności nadal nie wpływają. Za jakiś czas na Twoim koncie może zacząć brakować środków. Sprawa się przeciąga i nie bardzo wiesz, co dalej zrobić. Brzmi znajomo? Jeśli tak, oferta Inkaso On-Line Sp. z o.o. jest właśnie dla Ciebie. Skuteczna windykacja długów to nasza specjalność już od lat. Wspieramy Klientów na kilka sposobów. Jakich? Czytaj dalej, a za chwilę wszystko będzie jasne.

Czas to pieniądz – i to dosłownie!
Każdy dzień zwłoki przy odzyskiwaniu należności powoduje różnego rodzaju straty u poszkodowanej strony. Nie ma ona przede wszystkim w posiadaniu gotówki, którą normalnie mogłaby wydawać na własne potrzeby lub zainwestować. Jeśli windykacja długu odkładana jest w czasie, to niestety szanse na pomyślne załatwienie sprawy drastycznie spadają. Można przyjąć, że po upływie 70 dni aż o połowę. Sporo, prawda?

Profesjonalne usługi windykacyjne pozwalają przede wszystkim zaoszczędzić czas, który obecnie jest nieocenionym zasobem. Jeśli przedsiębiorca lub osoba fizyczna chcą działać na własną rękę, to oczywiście mogą próbować, jednak z naszego doświadczenia wynika, że na opieszałość niektórych dłużników najlepszym sposobem jest interwencja z zewnątrz. Efekty często znacznie przekraczają oczekiwania Klientów, dlatego tak chętnie jesteśmy polecani innym.

Dlaczego akurat my?

Na rynku jesteśmy już od dawna, a ściąganie należności to jeden z filarów prowadzonej przez nas działalności. Warto powierzyć swoją sprawę właśnie nam, ponieważ:

  • wypracowaliśmy skuteczny i wieloetapowy, a zarazem przejrzysty system windykowania długów,
  • działamy z poszanowaniem prawa – jednocześnie korzystając z wszelkich możliwości, jakie nam ono daje, by środki z tytułu wierzytelności trafiały do swoich właścicieli,
  • stawiamy na aktywność, bo w naszej ocenie osobiste kontakty z dłużnikami to podstawa – windykacja prowadzona w ten sposób rzeczywiście się sprawdza,
  • dążymy do jak najszybszego uzyskania tzw. tytułu wykonawczego, jeśli sprawa będzie musiała trafić na wokandę,
  • wspieramy swoich zleceniodawców na każdym z etapów odzyskiwania należności, łącznie z profesjonalną obsługą prawną,
  • współpracujemy ściśle z kancelariami komorniczymi, a nasi pracownicy są obecni podczas wszelkich czynności egzekucyjnych,
  • cenimy sobie stały kontakt z Klientem i na bieżąco informujemy o czynionych postępach oraz podejmowanych działaniach.
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

tel. nr + 48 452 15 00;  + 48 605 324 976

Zostaw nam swoje dane kontaktowe, wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Bezpłatna wycena

Specjaliści Inkaso On-Line Sp. z o.o. doskonale zdają sobie sprawę, że każdy, kto rozważa zdecydowanie się na usługi windykacyjne, najpierw musi poznać koszty ewentualnej współpracy. Z naszej strony oferujemy wszystkim zainteresowanym bezpłatną wycenę. Obejmuje ona m.in. pogłębioną analizę stanu finansów dłużnika. Dzięki temu Klient już na starcie otrzyma rzetelną informację, jakie są realne szanse na ściągnięcie należności. Jeśli wierzyciel przystanie na zaproponowane warunki, nic nie stoi na przeszkodzie, by jak najszybciej zacząć działać.

Jak wygląda przebieg współpracy?

Dokładamy wszelkich starań, aby cały proces przebiegł możliwie szybko i efektywnie.

Formalności

Gdy z formalnego punktu widzenia będziemy mogli rozpocząć cały proces, najważniejsze będzie ustalenie z Klientem spójnej strategii odzyskiwania długu. Musimy wiedzieć, czy podmiot występujący w roli wierzyciela zgodzi się ratalny zwrot należnej mu kwoty, czy też będzie dążył do jak najszybszego ściągnięcia całego zadłużenia. Kierujemy się racjonalnością, by możliwie zwiększyć szanse powodzenia całej operacji.

Negocjacje

Następnie windykacja długu wchodzi w decydującą fazę, czyli negocjacje. Zgadza się – wiele spraw może zakończyć się właśnie na tym etapie. Potrzebne jest jednak doświadczenie i praktyka w prowadzeniu tego typu rozmów. Nie są one dla dłużnika łatwym doświadczeniem, dlatego sporo zależy od wyczucia i umiejętności naszych pracowników. Pamiętajmy, że niejedna wierzytelność powstaje częściowo poza kontrolą osoby zadłużonej. Wystarczy, że prowadzi przedsiębiorstwo i sama nie otrzymała zapłaty za znaczną część wykonanej pracy. Wówczas jest zarówno dłużnikiem, jak i wierzycielem. Należy o tym pamiętać i każdy przypadek traktować indywidualnie.

Upublicznienie długu

Jeśli polubowne rozwiązania nie mają szans powodzenia – następuje np. odrzucenie propozycji ugody o uiszczaniu należności w systemie ratalnym – idziemy krok dalej. Zapowiadamy upublicznienie długu poprzez zamieszczenie stosownych danych dłużnika w BIG (Biuro Informacji Gospodarczej). Często wtedy następuje punkt zwrotny i rozpoczyna się prowadzenie konstruktywnych rozmów – kończących się na ogół skuteczną windykacją.

Wstąpienie na drogę sodową

Zdarza się również tak, że opisane wcześniej metody nie robią na zadłużonym większego wrażenia. Zazwyczaj obserwujemy to u osób, które mają wiele zobowiązań u różnych wierzycieli i nie widzą żadnych szans, żeby poprawić swoją sytuację. Pozostaje wówczas wstąpienie na drogę sądową, choć każdy stara się tego uniknąć. 

Przed rozpoczęciem procesu kompletujemy wszystkie dokumenty i wspieramy swojego Klienta podczas posiedzeń. Doskonale wiemy, że profesjonalna obsługa prawna podczas windykacji należności to podstawa. Dążymy do jak najszybszego zakończenia sprawy i uzyskania wyroku albo stosownego nakazu zapłaty. Stanowi on punkt wyjścia, aby móc wszcząć postępowanie zabezpieczające, a następnie egzekucyjne.

Komornik

Po przebrnięciu przez wszystkie etapy w organach wymiaru sprawiedliwości – kierujemy do właściwego komornika stosowny wniosek, by podjął działania egzekucyjne. Co ważne, dbamy o wcześniejsze zgromadzenie wiarygodnych informacji na temat realnych dochodów dłużnika, a także mienia, które posiada. Nasi specjaliści dokładają wszelkich starań, by kancelaria komornicza nie została wprowadzona w błąd i miała z czego ściągnąć równowartość zobowiązania.

Podobnie jak w przypadku batalii sądowych, pracownicy Inkaso On-Line Sp. z o.o. biorą aktywny udział w czynnościach o charakterze egzekucyjnym. Klient ma gwarancję, że zadbamy o ich prawidłowy przebieg.

Twój osobisty doradca

Wysokie standardy obsługi Klienta to fundament naszej marki. Usługi windykacyjne muszą też opierać się na transparentności i poszanowaniu prawa. Każdy zainteresowany ma do swojej sprawy przypisanego wykwalifikowanego pracownika, z którym może kontaktować się w razie potrzeby.

Nie trzeba będzie martwić się o kwestie formalne i pilnowanie terminów. Doradca precyzyjnie przedstawia wszystkie opcje współpracy oraz mechanizm wynagradzania za odzyskiwanie należności. Ważne, aby wszelkie poczynione ustalenia były satysfakcjonujące dla obu stron. Jeśli ktoś nie akceptuje opłat wstępnych czy abonamentowych, na pewno entuzjastycznie zareaguje na przedłożoną ofertę.

Stawiamy na wygodę

Szanujemy czas swoich zleceniodawców, dlatego wszelkie formalności wymagające osobistych spotkań ograniczyliśmy do niezbędnego minimum. To Klientowi pozostawiamy możliwość wyboru, w jaki sposób będzie chciał się komunikować z personelem Inkaso On-Line Sp. z o.o. Jeśli uzna, że konkretne ustalenia dotyczące windykacji długów woli podejmować za pomocą środków komunikacji elektronicznej, nie będzie to dla nas przeszkodą w efektywnym reprezentowaniu jego interesów. To samo tyczy się przesyłania wszelkich dokumentów ważnych dla sprawy.

Uważaj na przedawnienie długu!

Zwlekanie ze ściąganiem należności zdecydowanie się nie opłaca. Zgodnie z aktualnymi przepisami Kodeksu cywilnego, brak upomnienia się o wierzytelność w określonym terminie, może poskutkować tzw. przedawnieniem się długu. Co to oznacza w praktyce? Poszkodowany może oczywiście próbować dochodzić sprawiedliwości przed sądem, ale jeśli pełnomocnik pozwanego wykaże, że do przedawnienia rzeczywiście doszło i jego bieg nie został skutecznie przerwany, skład orzekający najpewniej oddali powództwo.

Nie każde roszczenie ulega przedawnieniu po takim samym czasie. W przypadku umowy przewozu czy też przedwstępnej umowy sprzedaży jest to 1 rok. Przy umowie o świadczenie usług, sprzedaży, o dzieło lub dostawy – 2 lata.. Umowa pożyczki w obrocie gospodarczym przedawnia się po 3 latach. Niekiedy okres przedawnienia wynosi aż 6 lat w sytuacji, gdy wierzycielem jest osoba fizyczna nie prowadząca działalności gospodarczej, jednak nie dotyczy on wspomnianych rodzajów umów. Ponadto po 6 latach przedawniają się wyroki lub nakazy zapłaty.

Wniosek? Nigdy nie zwlekaj, bo im wcześniej zareagujesz na trudności w odzyskaniu należności, tym większą masz szansę, że pieniądze powrócą na Twoje konto.

Sprawdź nasze inne usługi

Inkaso On-Line Sp. z o.o. to nie tylko skuteczna windykacja długów. Czym jeszcze się zajmujemy?

  • Skup długów,
  • skup zadłużonych firm oraz spółek prawa handlowego.

Jak widać, działamy kompleksowo i pomagamy każdej ze stron w uporaniu się z kłopotami finansowymi – niezależnie od tego, czy chce daną należność odzyskać, czy też pomimo widocznych starań nie radzi sobie z jej uregulowaniem. Więcej informacji o pozostałych usługach znajdziesz w poszczególnych zakładkach na naszej stronie.

Bądźmy w kontakcie!

Pierwszy krok należy do Ciebie. Jeśli szukasz do współpracy profesjonalistów w zakresie ściągania długów, oczekujesz realnych działań na podstawie przejrzystych zasad i nie chcesz przepłacać, zatelefonuj do nas lub napisz wiadomość mailową. Żadne zapytanie nie pozostanie bez odpowiedzi.

Scroll to Top